W Warszawie otwarto właśnie pierwszy sklep socjalny – dla mieszkańców o niskich dochodach

Fundacja Wolne Miejsce uruchomiła w Warszawie sklep socjalny Spichlerz. Jest to placówka podobna do tej, która od jesieni ubiegłego roku działa w Katowicach, prowadzona przez tę samą fundację. Ceny są obniżone o 50 proc.

Fot. Paweł Rabiej / Twitter

Sklep socjalny o powierzchni ok. 300 mkw, działa przy ul. Modzelewskiego 71 na Mokotowie. W sklepie dedykowanym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej można kupić produkty spożywcze, sezonowe, chemiczne oraz ubrania. Ceny obniżone są o 50 proc. w stosunku do wartości rynkowej poszczególnych produktów.

W @Warszawa zaczął dziś działać sklep socjalny @WolneMiejsce, Cieszę się, że ta innowacja społeczna doszła do skutku dzięki współpracy miasta i fundacji, bo może pomóc wielu mieszkańcom o niskich dochodach. Trzymam kciuki za kolejne sklepy w Warszawie i w całej Polsce!

Zakupy w Spichlerzu mogą robić tylko osoby, które uzyskały z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zaświadczenie o niskim dochodzie (poniżej 1752 zł). Osoby powyżej 75. roku życia będą mogły robić w Spichlerzu zakupy przez telefon, z dostawą do domu. Produkty przywiezie pod wskazany adres wolontariusz.

Źródło: Portal Warszawski / Paweł Rabiej – Twitter


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c