W Warszawie powstaje pełnometrażowa wersja Misia Uszatka!

„Na dobranoc, dobry wieczór, miś pluszowy śpiewa Wam. Mówią o mnie Miś Uszatek, bo klapnięte uszko mam” – tak brzmiał fragment piosenki śpiewanej przez Uszatka w czołówce kultowego serialu animowanego. Teraz, będziemy mieli możliwość usłyszenia jej ponownie, ponieważ warszawskie studio TFP pracuje nad filmem pełnometrażowym!

Fot. TFP

Fot. TFP

„To będzie historia o Misiu Uszatku. Wszystko rozgrywa się w wielkiej fabryce zabawek. Okazuje się, że źle uszyty Miś i jego klapnięte uszko dyskwalifikują zabawkę. Kontrola jakości decyduje, że ostatecznie nie trafi ona do dzieci. Miś Uszatek, Zajączek i reszta przyjaciół postanawiają się temu sprzeciwić. Co z tego wyniknie, dowiecie się z naszego filmu…” – piszą twórcy.

Zdjęcia do teasera już są. Teraz, autorzy pracują nad animacją. Studio TFP uchyla rąbka tajemnicy i zdradza, że będzie ona tworzona techniką łączoną. Makiety są więc robione ręcznie, od podstaw. Na to nakłada się już animowanego misia.

Producentem filmu jest TFP w koprodukcji z FremantleMedia Polska. Post-produkcją zajmuje się Studio Produkcyjne Orka. Zdjęcia odbywały się w hali zdjęciowej ATM Studio. Autorką scenografii jest Jagna Dobesz, autorem zdjęć jest Jakub Jakielaszek a reżyserem jest Grzegorz Jonkajtys, który jest znany m.in. z animowanego filmu „The Ark” (Cannes 2007). Obecnie Grzegorz pracuje w Industrial Light and Magic w San Francisco. Zdecydował się na prace przy Misiu Uszatku doceniając zarówno dobry scenariusz oraz pomysł na wskrzeszenie dla dzieci tej kultowej postaci.

Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.