W Warszawie powstanie kościół w galerii handlowej

W Warszawie pojawił się nietypowy pomysł na świątynię w galerii handlowej. Obiekt ma zajmować 350 m2 i obejmie również m.in. salę konferencyjną w której mogą być organizowane wydarzenia kulturalne, warsztaty, spotkania i wykłady.

Fot. David Besh / Pexels

Kościół, ale jednocześnie otwarte miejsce spotkań to pomysł Społeczności Chrześcijańskiej „Zachód”, jednej z siedmiu warszawskich parafii protestanckich. W ten sposób inicjatorzy chcą być blisko ludzi, ich spraw, a jednocześnie zachęcić wszystkich do odwiedzenia świątyni.

Inicjatorzy „kościoła w galerii” chcą uruchomić tu także punkt konsultacyjno-poradniczy, w którym bezpłatne, doraźne wsparcie psychologiczne otrzyma każda osoba, która mierzy się z życiowymi trudnościami – przekazał Adam Duliński ze Społeczności Chrześcijańskiej, cytowany przez Super Express.

Miejsce w Galerii Bemowo wymaga jednak remontu i przygotowań pod świątynię. Organizatorzy założyli zbiórkę na portalu zrzutka.pl, bo prace wyceniono na 500 tysięcy złotych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c