W Warszawie zmarł Jerzy Kamas. Miał 77 lat

W wieku 77 lat zmarł Jerzy Kamas, polski aktor filmowy i teatralny. Widzowie znają go głównie z roli Wokulskiego w serialu telewizyjnym będącym ekranizacją Lalki Bolesława Prusa.

Jerzy Kamas. Fot. Teatr Ateneum

Jerzy Kamas. Fot. Teatr Ateneum

Smutną wiadomość o odejściu aktora podał na swojej stronie warszawski Teatr Ateneum:

„Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy Jerzego Kamasa, wybitnego aktora, naszego przyjaciela i mistrza. Od 1971 roku stworzył na scenie Teatru Ateneum kilkadziesiąt wybitnych ról. Pozostanie w naszej pamięci na zawsze. Drogi Panie Jerzy, Kochany Jurku! Trudno nam myśleć o Ateneum bez Twojej w nim obecności. Ostatnio zbyt często myślimy, że >>TAM również musi być jakieś ATENEUM.<< Dziś bardzo mocno chcemy w to wierzyć. Odpoczywaj w pokoju.

Dyrekcja i Zespół Teatru Ateneum”

Ostatnią jego rolą była kreacja prezesa PEN Clubu w filmie Różyczka z 2009 roku. Był laureatem wielu prestiżowych nagród m.in. Złotego Krzyżu Zasługi, Krzyżu Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski czy Złotego Medalu Zasłużonego Kulturze Gloria Artis.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.