W życie wchodzi nowy przepis. Właściciele psów mogą zapłacić słoną karę za beztroskę

Od 10 kwietnia w życie wchodzi rozporządzenie z 26 marca regulujące wysokość grzywien, jakie mogą ponieść właściciele zwierząt. Wystarczy na spacerze zapomnieć o smyczy i kagańcu i właścicielom grozi od 250 do 500 zł. Lista wykroczeń jest jednak dużo większa.

Fot. Warszawa w Pigułce

Kary są związane z innymi przepisami zaostrzającymi kary za m.in. trzymaniu psów na łańcuchu. Za „niezachowanie zwykłej lub nakazanej staranności przy utrzymaniu zwierzęcia” grozić będzie mandat.

Teraz za spuszczenie psa ze smyczy grozić będzie mandat w wysokości 250 zł. Nie pomoże tłumaczenie właściciela, że jest on mały, łagodny i nie gryzie. Podwójna kara grozić może właścicielom psów, których rasy uznawane są za agresywne. Tym właścicielom dodatkowy mandat będzie groził za wyprowadzenie psa bez kagańca. Maksymalna stawka będzie stosowana wtedy, gdy pies rasy uznawanej za niebezpieczną został wyprowadzony bez kagańca w miejscu publicznym, jak parki, okolice szkół czy placów zabaw.

Inna grzywna została wprowadzona za przewożenie zwierząt w komunikacji publicznej bez odpowiedniego zabezpieczenia oraz brak zabezpieczenia posesji przed ucieczką z niej zwierzęcia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c