Wakacje będą skrócone? Strajk nauczycieli trwa

Strajk nauczycieli trwa. Ministerstwo podejmie niedługo negocjacje z nauczycielami w Centrum Dialog. Pomoc w organizacji zaproponował też Andrzej Duda. Co raz częściej padają jednak pytane o długość wakacji lub odrabianie programu w weekendy.

Strajk Fot. Warszawa w Pigułce

Strajk nauczycieli trwa już ponad tydzień.

Z jednej strony odbywa się on po części w czasie, gdy trwają testy, a więc dzieci z innych klas zajęć nie mają. Z drugiej jednak, kiedy egzaminy się już skończą program nauczania powinien być omawiany dalej. Czy w takim razie dzieci będą odrabiały zajęcia w niedzielę lub wakacje będą skrócone?

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozwiewa wątpliwości. Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy MEN poinformowała, że resort nie planuje zmienić organizacji roku szkolnego. Skończy się on więc zgodnie z planem, 21 czerwca. Uczniom pozostawiono też wolne soboty i niedzielę.

Opinię w tej sprawie może wydać też Kuratorium Oświaty. Wszystko zależy od tego kiedy rządzący dojdą z nauczycielami do porozumienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.