„Walka z zepsuciem duchowym kobiet, próżnością i egotyzmem” Nowy program Ministerstwa Edukacji i Nauki?

Ministerstwo Edukacji i Nauki pod wodzą Przemysława Czarnka przygotowuje same niespodzianki w nowym roku szkolnym. Niespodzianki zapewne nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli. Co kolejny pomysł to coraz więcej emocji i kontrowersji. Na co muszą się przygotować się uczniowie?

 

Fot. Wikipedia/ By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=84894145

Gdy kilka miesięcy temu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek dość niefortunnie powiedział, że zdalne nauczanie przyczyniło się do otyłości, zwłaszcza u dziewcząt, musiał prostować wypowiedź przez wiele tygodni.

Tym razem chodzi o doradcę ministra dr Pawła Skrzydlewskiego, który skomentował kierunki polityki oświatowej na najbliższy rok szkolny, dokument zatwierdzony już przez Przemysława Czarnka.

Jeden z punktów odnosi się do „kształtowania właściwych postaw”. Brzmi to całkiem neutralnie, jednak po komentarzu dr Pawła Skrzydłowskiego, punkt nabiera już nieco innego znaczenia.

„Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie” – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” doradca ministra edukacji.

W nowym roku szkolnym uczniów czekają nie tylko dodatkowe zajęcia fizyczne oraz wspomagające ale także nacisk na przedmiot „wychowanie do życia w rodzinie”.

Dr Paweł Skrzydlewski dodał, że kluczowe jest tutaj „właściwe wychowanie kobiet, a mianowicie ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”.

Od września ruszają szkolenia dla nauczycieli chętnych do prowadzenia tego przedmiotu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c