Wariant Omikron: jakie są objawy zakażenia? Pierwsze obserwacje pacjentów

Świat reaguje na nową mutację koronawirusa, która może być bardziej zaraźliwa od innych i wprowadza restrykcje. Doktor Angelique Coetzee z RPA, która odkryła nową odmianę opisuje jakie są objawy zakażenia nową mutacją.

Fot. Warszawa w Pigułce

Doktor Coetzee, prezes stowarzyszenia lekarzy w Pretorii opowiedziała dziennikowi „La Repubblica”, jak doszło do odkrycia nowego wariantu.

W połowie listopada przyszedł 33-letni mężczyzna. Miał lekkie objawy, ale inne od tych, jakie widziałam do tej pory. Postanowiłam zrobić test, bo mieliśmy do czynienia z infekcją wirusową. Po pozytywnym wyniku u czwartej osoby w jego rodzinie z tymi samymi lekkimi objawami włączyła mi się lampka alarmowa – opowiada lekarka z RPA.

Według niej nie była to Delta. O swoich obawach opowiedziała kolegom. Wspólnie zadecydowano, by zbadać sekwencje wirusowe. Okazało się, że jest to nowy wariant.

Symptomy, jakie zauważono to zmęczenie, ból głowy, drapanie w gardle i lekkie przeziębienie. Co ciekawe, wszyscy chorzy z silnym bólem gardła mieli negatywny wynik. Lekarka mówi też, że pacjenci czują się dobrze i żaden z nich nie wymagał hospitalizacji. Nie wykryto żadnych ciężkich skutków zakażenia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.