Warszawa blisko czerwonej strefy. Już niedługo większe obostrzenia?

Jak wyliczyła Gazeta Wyborcza czerwona strefa zaczyna się w Warszawie od 2132 zakażeń przez dwa tygodnie. Sprawdziliśmy statystyki. Wszystko wskazuje na to, że Warszawa znajdzie się niedługo w czerwonej strefie.

Fot. Warszawa w Pigułce

Warszawa uniknie losu czerwonej strefy, jeżeli dzienne zakażenia przez dwa tygodnie będą mniejsze niż 152 osoby. Obecnie wszystko wskazuje na to, że tego losu nie unikniemy.

W czwartek zachorowania w stolicy wynosiły 310. Dzień później było to 332 przypadki. W sobotę padł rekord. Sanepid podał, że zakaziło się 409 osób. Koniec tygodnia zamknął się liczbą 359 zakażonych, co daje wynik 1410 zakażeń w zaledwie 4 dni. Jeżeli trend ten się utrzyma, będziemy mieli nie 2132, a blisko 5 tys.

Jeżeli rzeczywiście znajdziemy się w czerwonej strefie czekają nas kolejne obostrzenia m.in. zamykanie gastronomii o godz. 22, kolejne ograniczenia w liczbie osób w komunikacji czy całkowity zakaz organizowania kongresów czy targów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c