Warszawa czarną strefą z całkowitym lockdownem?

Od soboty, 24 października, najprawdopodobniej cała Polska stanie się czerwoną strefą. Eksperci wskazują, że niedługo konieczne może się stać wprowadzenie nowe, czarnej strefy.

Fot. Shutterstock

Warszawa, jako jedno z pierwszych dużych miast znalazło się najpierw w strefie żółtej, a później, razem z innymi dużymi metropoliami trafiło do strefy czerwonej.

Wskaźniki zakażeń wymknęły się jednak spod kontroli. Jak mówią eksperci doradzający rządowi potrzebne jest stworzenie nowej strefy. Byłaby to strefa czarna. Dr Franciszek Rakowski z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego w programie „Money. To się liczy wskazał, że takie strefy nie tylko zawierałyby nowe ograniczenia, ale także wpływały na wyobraźnię obywateli.

Tylko trzeba dobrze przemyśleć te czarne strefy. One nie muszą obejmować wszystkich szkół (…) być może tylko starsze roczniki. Nawet jeśli nie zostaną wprowadzone nowe restrykcje administracyjne, to społeczeństwo i tak mocno zareaguje, będzie się pilnowało. Trend wzrostu epidemii zostanie przyblokowany – mówi specjalista.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.