Warszawa nie zwróci 4 budynków policyjnych!

Warszawa nie odda czterech budynków policyjnych objętych roszczeniami. Chodzi o nieruchomości na ulicach Okrzei, Jaktorowskiej, Słonecznej i Grobla. „Nie zostaną one zwrócone – poinformował w poniedziałek wiceprezydent Warszawy Witold Pahl.

Fot. Witold Pahl/Facebook

Fot. Witold Pahl/Facebook

„Mam kolejną dobrą wiadomość. Jest ostatni etap zwracania warszawianom, ale również policji państwowej obiektów, które służyły bezpieczeństwu obywateli.Postępowaniem zostały objęte cztery budynki, które są w zasobie policji stołecznej” – oznajmił na poniedziałkowej konferencji Witold Pahl

Zatrzymanie zwrotów umożliwiła „mała” ustawa reprywatyzacyjna, która weszła w życie 17 września. Szkoły, przedszkola, parki są teraz chronione. Decyduje ona także o losie „kamienic śpiochów”.

Co to są śpiochy?

Właściciele warszawskich nieruchomości znacjonalizowanych dekretem Bieruta starali się odzyskać swoją własnośc. Dekret dawał bowiem sześciomiesięczny termin na złożenie pisma o odzyskanie nieruchomości. W Warszawie jest kilka tysięcy kamienic, które zwrócono, lecz nikt ich potem nie odebrał. Stoją i niszczeją.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c