Warszawa przyszłości – weekendowe spacery 18 i 19 kwietnia

Jak wynika z poprzedniego artykułu w ten weekend mamy Dzień Pieszego Pasażera. Lepiej wiec porzucić zamiar podróżowania komunikacja miejską i wybrać się na spacer  przewodnikiem. W ten weekend można zobaczyć jaką metamorfozę przejdzie Praga według Zintegrowanego Programu Rewitalizacji.

ul._targowa_0

http://www.um.warszawa.pl/

Urząd zaprasza:

Trwają konsultacje społeczne Zintegrowanego Programu Rewitalizacji, który zakłada do 2022 roku szereg zmian po prawej stronie Warszawy. Dokument tworzony jest razem z mieszkańcami, by odpowiadał na potrzeby w zakresie odnowy i rozwoju ich najbliższej okolicy. Dlatego też konsultacje społeczne poprzedzane są spacerami po miejscach objętych programem.

Zapraszamy mieszkańców do udziału!

Sobota, 18 kwietnia, godz. 10.30
Szmulowizna i Michałów
Zbiórka: u zbiegu ul. Kawęczyńskiej 53 i ul. Otwockiej
Przewodnik: Spacerolog Praski

18_kwietnia

http://www.um.warszawa.pl/

Jest to charakterystyczny teren otoczony z trzech stron torami kolejowymi. Przewodnik zwróci szczególną uwagę na przedwojenne kamienice. Przybliży, jakie zmiany w tym rejonie zakłada Program. Przewidziane są w nim do remontu 24 budynki (blisko 500 mieszkań) w tym: przy ul. Łochowskiej, ul. Kawęczyńskiej i ul. Siedleckiej. Planowane jest także podłączenie budynków do centralnego ogrzewania i ciepłej wody.
Trasa spaceru: Otwocka – Siedlecka – Grajewska – Siedlecka – Łochowska –  Białostocka/Grodzieńska – Wołomińska –  Folwarczna – Kawęczyńska.

Niedziela, 19 kwietnia, godz. 10.30
Kamionek
Zbiórka: ul. Targowa 14
Przewodnik: „WarsOff” Katarzyna Chudyńska – Szuchnik

19_kwietnia

http://www.um.warszawa.pl/

Spacerowicze zwiedzą obiekty planowane do modernizacji w ramach Programu m.in. czynszowe kamienice przy ul. Mińskiej. W trakcie spaceru przewidziane jest wejście na teren kamienicy przy ul. Targowej 14 i zwiedzenie unikatowego w skali Warszawy układu czterech podwórek. Trasa poprowadzi też ul. Grochowską, gdzie powstanie nowe centrum kulturalne skupione wokół Orkiestry Sinfonia Varsovia oraz ul. Paca 40, gdzie już działa Centrum Aktywności Lokalnej.
Trasa spaceru: Targowa – Skaryszewska – Mińska – Grochowska – Park im. Obwodu Praga AK – Kobielska – Paca.

Konsultacje społeczne dla Pragi-Południe odbędą się  23 kwietnia (czwartek) godz. 17.30-20.30 w  Centrum Paca (ul. M. Paca 40).

Dużą część informacji o dokonanych już zmianach i planach na najbliższe lata, mieszkańcy mieli okazję uzyskać podczas weekendowych spacerów po Targówku poprowadzonych przez przewodnika oraz na spotkaniu otwierającym, które odbyło się 9 kwietnia.

źródło: http://www.um.warszawa.pl/

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.