Warszawa wydała dzisiątki milionów złotych na przystosowanie szkół do potrzeb 6-latków

Jak dowiedział się serwis warszawpigulce.pl, stolica wydała na przystosowanie szkół do nauczania 6-latków kilkadziesiąt milionów złotych. Ile dokładnie? Tego nie wiadomo, ponieważ Ratusz nie jest w stanie oszacować dokładnej kwoty w krótkim czasie. Władze Warszawy będą zachęcały rodziców do posyłania dzieci do szkół.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Władze stolicy ruszą z kampanią informacyjną dla rodziców, którzy są niezdecydowani co do przyszłości edukacyjnej swoich dzieci:

„Akcja zostanie przeprowadzona po feriach. Będziemy zachęcać rodziców do posyłania dzieci do szkół” – mówi nam Bartosz Milczarczyk, Rzecznik Prasowy stołecznego ratusza – „Warszawa przygotowywała się na przyjęcie 6-letnich dzieci od dawna. Zainwestowano nie tylko w odpowiednie wyposażanie i przystosowanie sal, ale także na szkolenie personelu i dodatkowe pomoce dydaktyczne.” – dodaje.

Warszawa nie jest jedynym miastem, które zdecydowało się na taki krok. Kraków również przeprowadza podobną akcję, a Opole zachęca rodziców jednorazową, 1000 zł wyprawką.

Dyrektorzy szkół i przedszkoli martwią się, że jeżeli 6-latki pozostaną w przedszkolach, dla 3-letnich dzieci nie znajdzie się miejsce i wielu nauczycieli nauczania początkowego straci pracę. Samorządy próbują ratować sytuację tworząc przy szkołach oddziały przedszkolne.

Ministerstwo Edukacji Narodowej odpiera te zarzuty i twierdzi, że przed wprowadzeniem odpowiednich zmian sprawdzało możliwości w poszczególnych regionach. Zapewnia, że dla każdego dziecka znajdzie się wolne miejsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.