Warszawa wypłaci 276 mln. tytułem odszkodowań za wywłaszczenia

Bolesław Bierut

Warszawa dysponuje już 200 mln zł z budżetu centralnego. Dodatkowe 76 mln. zł odszkodowań za wywłaszczenia wynikające z Dekretu Bieruta pochodzi z budżetu miasta. 50 mln zostało zabezpieczonych na mocy uchwały ws. zmian w budżecie i 26 mln zł na mocy autopoprawki do tej uchwały. Radni informują, że jeżeli nieruchomość jest własnością Skarbu Państwa, a miasto wypłaca odszkodowanie z kasy miasta, to dostaje zwrot.

W tym roku zwrot wynosił 26 mln zł. Zmiany w budżecie obejmują też zmniejszenie o 570 mln. zł wydatków majątkowych. Oznacza to, że Warszawa wyda na inwestycje najmniej pieniędzy od kilkunastu lat. Ratusz wyjaśnia, że wynika to ze zmian harmonogramów inwestycyjnych. Budowę Trasy Świętokrzyskiej na odcinku od ul. Wybrzeże Szczecińskie do ul. Zabranieckiej przesunięto na 2016 rok. Podobnie, jak modernizację ciągu ulic Marsa-Żołnierska oraz budowę Szpitala Południowego. Wynika to jednak z opóźnień po stronie wykonawców.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.