Warszawa z rekordową frekwencją! Mieszkańcy tłumnie ruszyli do wyborów

Jak poinformował przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński do godziny 12:00 na podstawie danych z ponad 25 tysięcy komisji obwodowych w wyborach wzięło udział  15,62 proc. uprawnionych do głosowania. Dla porównania cztery lata temu do godziny dwunastej frekwencja wynosiła 14,59 proc. W Warszawie zanotowano rekordowy wynik frekwencji. 

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o przypadkach naruszenia prawa:

Liczba zdarzeń, które mogą mieć związek z akcją wyborczą wzrosła do 416. Są to zgłoszenia na policję rożnych zdarzeń, które policja bada w kontekście przeprowadzonych wyborów.

13 czynów zakwalifikowano wstępnie jako przestępstwa. 238 zdarzeń dotyczyło zachowań, które mogły wyczerpywać znamiona wykroczenia. Chodzi tu o uszkodzenia lub usuwania ogłoszeń.

Z wykroczeń dotyczących zachowań opisanych w kodeksie wyborczym policja zarejestrowała ich 178, najwięcej to prowadzenie agitacji wyborczej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.