Warszawiacy dobili swego. Będą windy na moście Poniatowskiego!

Most Poniatowskiego to jeden z najpiękniejszych warszawskich mostów. Niestety, jest też jednym z najtrudniej dostępnych dla pieszych, szczególnie osób starszych, niepełnosprawnych czy z wózkiem. Na całej długości mostu i wiaduktu nie ma ani jednej windy, przez co przystanki autobusowe i tramwajowe nad Wisłostradą są całkowicie niedostępne dla osób z utrudnionym poruszaniem się.

fot. ZDM

fot. ZDM

Od wielu lat otrzymujemy liczne prośby o montaż wind, które mogłyby zwiększyć dostęp do przystanków komunikacji miejskiej zlokalizowanych na Moście Poniatowskiego. Projekt montażu wind został również zgłoszony w ramach budżetu partycypacyjnego. Ze względu na to, że cała przeprawa jest pod ochroną konserwatora zabytków, zaś montaż wind wymaga ingerencji w istniejące elementy mostu, projekt ten jest zdecydowanie zbyt skomplikowany, by móc go zrealizować w ciągu roku. Dlatego w ubiegłym roku Rada Warszawy wpisała to zadanie do Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta. Na budowę wind przeznaczono 3 mln zł.

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

fot. ZDM

Teraz robimy kolejny krok do budowy wind. Właśnie podpisaliśmy umowę na sporządzenie koncepcji lokalizacji wind. Analiza ma być gotowa do końca roku i wskazać, ile urządzeń można wybudować i w których lokalizacjach. Prawdopodobnie zostanie zamontowanych 4-6 wind, które ułatwią wejście na wiadukt Mostu Poniatowskiego i zlokalizowane tam przystanki autobusowe i tramwajowe. Dokumentację sporządza firma YLE Inżynierowie. Na podstawie koncepcji możliwe będzie opracowanie szczegółowej dokumentacji budowlanej. Budowa wind jest zaplanowana na 2016-17 rok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.