Warszawiacy zmęczeni upałami. Niestety nie mamy dobrych wiadomości!

Polska jest jednym z najcieplejszych krajów w Europie. Wczoraj temperatura dochodziła nawet 33 stopni Celsjusza. Dzisiaj będzie nieco chłodniej. Termometry wskażą około 30 stopni. Niestety, nie mamy dobrych informacji co do prognozy.

Fot. Shutterstock / Pixabay / Warszawa w Pigułce

„Nieprzyjemną wiadomością dla wielu, może być przedłużenie fali upałów” – pisze Konrad Czarnecki, z Info Meteo WW Stolica.

„Początkowo w okolicy 3 sierpnia, temperatury na przeważającym obszarze kraju, miały spaść poniżej 30*C. Obecnie fala upałów przedłuża nam się o kolejne dwa dni a niewykluczone, ze w dalszym ciągu będzie wydłużana. Ośrodek wyżowy nad Hiszpanią, okaże się mocniejszy i trwalszy niż pierwotnie było to zakładane. To własnie od niego klinem napływa gorące powietrze nad Polskę. Nad Hiszpania i Portugalią, zapewni w najbliższym czasie prawdopodobnie historyczne rekordy temperatury”.

Niestety słowa meteorologa potwierdzają właściwie wszystkie serwisy pogodowe. Nawet w prognozach długoterminowych, pogoda rzadko spada do mniej niż 27 stopni.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.