Warszawski bloger o smogu: „ktoś chce przytulić na tym geszefcie 213 mln zł rocznie”

Tomasz Dworzyński, bloger z Bemowa, opublikował raport NIK na temat tego ile miasto otrzymuje na walkę z zanieczyszczeniem. Zdaniem blogera smog to po prostu niezły biznes.

„Ostatnio największym problemem w Warszawie jest smog. Zapanowała jakaś zbiorowa obsesja – pomiary, testy, darmowa komunikacja, alarmy aby nie wychodzić. Zastanawiałem się jaka jest przyczyna nagłego przejmowania się smogiem, który występował zawsze na podobnym poziomie. Gdy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym konkretnym przypadku chodzi o 210mln zł rocznie” – pisze Tomasz Dworzyński

„Jak wynika z raportu NIK Warszawa dysponuje 255mln zł rocznie na walkę ze Smogiem. Tymczasem miasto wydaje na ten cel 42mln rocznie. Ktoś chce opchnąć miastu filtry na kominy albo inne autobusy elektryczne i przytulić na tym geszefcie 213 mln zł rocznie. Trzeba ten fakt uzasadnić społecznie, więc mamy zmasowaną walkę ze smogiem.
Autorowi geszeftu należy się szacunek, geszeft jest prowadzony bardzo profesjonalnie/spontanicznie”.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.