Warszawskie biuro podróży niewypłacalne. Poszkodowanych 270 osób

Warszawskie biuro podróży ogłosiło niewypłacalność. Na szczęście klienci nie przebywają poza granicami Polski. Procedura zwrotu środków osobom, które wykupiły wycieczki niebawem się rozpocznie.

Fot. Pixabay

Marszałek województwa uruchomił gwarancje ubezpieczeniowe na kwotę 672 tys. zł. To właśnie z tych funduszy klienci Biura Podróży Hermes będą otrzymywać zwrot wpłaconych środków.

„Oświadczam, że z powodu niewypłacalności Biuro Podróży Hermes Travel nie jest w stanie wywiązać się z umów (…) zawartych z podróżnymi od 01.09.2019 r. oraz zapewnić pokrycia kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu podróżnych do kraju lub zapewnić podróżnym zwrotu wpłat lub ich części wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub powiązane usługi turystyczne” – czytamy w oświadczeniu biura, które cytuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c