Warszawskie galerie handlowe będą otwarte mimo zakazu handlu. Ustawa ich nie dotyczy

Jak się okazało niektóre galerie handlowe będą czynne pomimo zakazu handlu w niedzielę. Chodzi o jedne z największych obiektów: Arkadię, Galerię Mokotów, CH Ursynów oraz Galerię Wileńską. Zarządca wysłał pismo do najemców z prośba o deklarację czy decydują się na otwarcie punktu w niedzielę.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Dziennikarze portalu naszemiasto.pl dotarli do pisma z którego wynika, że Unibail-Radamco, zarządca obiektu informuje najemców o otwarciu galerii pomimo zakazu.

Galeria jest bowiem miejscem, które oferuje przestrzeń handlową. Wiele punktów jest jednak wyjętych spod zakazu. Są to m.in. apteki, cukiernie, kioski, kina, restauracje, piekarnie oraz sklepy w których właściciele staną za ladą. Ich także nie dotyczy zakaz handlu w niedzielę.

Oczywiście jest szereg placówek, które nadal nie będą mogły prowadzić sprzedaży. Są to np. wielkopowierzchniowe markety, sklepy odzieżowe czy butiki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.