WARSZAWSKIE PARAFIE POMOGĄ UCHODŹCOM

Parafie i wspólnoty archidiecezji warszawskiej pomogą uchodźcom – zapewnił ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik metropolity i archidiecezji warszawskiej. Na Twitterze poinformował, że w najbliższych dniach rozpoczną się konsultacje, które przyniosą odpowiedź jakiego rodzaju pomocy będą mogły udzielić parafie.

4_Warszawa_12

„4 Warszawa 12” autorstwa © Marek i Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland. Licencja CC BY-SA 3.0 na podstawie Wikimedia Commons – https://commons.wikimedia.org/wiki/File:4_Warszawa_12.jpg#/media/File:4_Warszawa_12.jpg

To nie tylko odpowiedź na apel papieża Franciszka i przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski ale przede wszystkim ewangeliczna miłość w praktyce – podkreślił ks. Śliwiński.

W niedzielę 6 września podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie papież Franciszek zaapelował by każda parafia, każdy klasztor i każde sanktuarium w Europie przyjęły jedną rodzinę uchodźców.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.