WARSZTATY – Blaski i cienie autyzmu. Mamy wspierają mamy [ZA DARMO]

W ostatnich latach o autyzmie mówi się bardzo dużo i również o autyzmie można wiele przeczytać. Pojawiają się głosy, że autyzm stał się modny, najprawdopodobniej stało się to z powodu efektywniejszego diagnozowania dzieci ze spektrum autyzmu.

Ci z Państwa, którzy po raz pierwszy dowiadują się, że dziecko ma zaburzenia ze spektrum autyzmu, gorączkowo poszukują informacji. Oczywiście znajdują wiele informacji na temat etiologii, terapii( np. integracja sensoryczna, terapia behawioralna, terapia psychologiczna, logopedia) i dnia codziennego osób z ASD, a zarazem odczuwają Państwo chaos i niepokój. Nie wiadomo które treści dotyczące zaburzeń ze spektrum autyzmu są ważne, a dodatkowo treści te często są sprzeczne. Obserwujemy w Przedszkolu „Wiatr w Żagle” takie sytuacje.

Pojawiają się pytania: Na czym opierać swoje myślenie o autyzmie? Jak postępować? Jak sobie radzić z dniem codziennym? Jak to wszystko będzie teraz wyglądać?

Chcemy zwrócić uwagę na to, że zaburzenia ze spektrum autyzmu nie wyleczymy, z autyzmem będą się Państwo zmagali całe życie. Autyzm to zaburzenie rozwojowe, a nie choroba.

Zawsze, gdy organizujemy warsztaty czy konferencje, patrzymy na autyzm wielowymiarowo i w perspektywie całego życia osoby ze spektrum autyzmu. Tak będzie i tym razem.

Wychodząc na przeciw potrzebom i problemom, z którymi borykają się rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, Przedszkole „Wiatr w Żagle” organizuje warsztaty dla mam – „Mamy wspierają mamy”, których złożeniem jest podzielenie się doświadczeniem mam dorosłych autystów z mamami, które rozpoczęły swoja wyboistą drogę w cieniu autyzmu.” – pisze przedszkole „Wiatr w Żagle”.

Warsztaty będą odbywały się w Przedszkolu „Wiatr w Żagle”. Spotkanie będzie poświęcone procesowi akceptacji zaburzeń rozwoju ze spektrum autyzmu u mojego dziecka.

ZAPISY TELEFONICZNE

Data; 12 czerwca 2021 – godzina 10.00 – 12.00

Miejsce; Przedszkole „Wiatr w Żagle”

ul. Małego Rycerza 25 ( Białołęka)

Warsztaty są bezpłatne


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c