Ważna decyzja po awarii wodociągowej w al. Waszyngtona

Jak dowiedziała się Warszawa w Pigułce, po awarii wodociągowej w al. Waszyngtona, wodociągi podjęły decyzję o modernizacji ponad dwukilometrowego odcinka i rozpisanie przetargu w trybie pilnym. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, gdyż jako mieszkańcom Grochowa ten temat jest nam szczególnie bliski i na co dzień widzieliśmy skutki awarii. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj doszło do awarii wodociągowej w Al. Waszyngtona. Trzeciej w ciągu niedługiego okresu, a drugiej w ciągu zaledwie dwóch tygodni.

Jak powiedział nam Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK, odcinek o którym mowa pochodzi z lat 50. ubiegłego wieku. Wcześniej już zapadła decyzja o modernizacji, ale teraz, mając na uwadze ostatnie wydarzenia, podjęto decyzję o pilnym rozpisaniu przetargu na 2300 metrów wodociągu. Co ważne, remont sieci nie spowoduje przerw w dostawie wody, ponieważ konstrukcja wodociągu pozwoli na tego uniknąć.

Trzykrotna awaria magistrali wodociągowej w alei Waszyngtona rodziła pytania o jakość infrastruktury podziemnej w tym rejonie, szczególnie, że woda podmywała tory tramwajowe i zalewała jezdnię – mówi Marek Borkowski, radny dzielnicy Praga-Południe, który od początku zajmował się tą sprawą i działał na rzecz poprawy stanu rzeczy – Rozumiem, że to jest taka niewdzięczna infrastruktura, bo siłą rzeczy jest pod ziemią, nie widać jej i politycy nie mogą się pochwalić przecięciem wstęgi, ale przecież wody wszyscy używamy codziennie. Myślę, że wszyscy mieszkańcy Grochowa cieszą się dzisiejszą deklaracją MPWiK, że powstanie wreszcie porządna i nowoczesna infrastruktura wodociągowa wzdłuż alei Waszyngtona – podsumowuje radny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c