Ważna zapowiedź opozycji. Kilkanaście tysięcy par skorzysta na nowym rozwiązaniu

Ważna deklaracja opozycji. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider ludowców, przyszły premier i Minister Obrony Narodowej deklaruje, że nowy rząd przywróci ważny program. Skorzysta z niego kilkanaście tysięcy par.

Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. Shutterstock

Finansowanie in vitro z budżetu państwa zostało wprowadzone w 2013 roku. Szacowano, że tylko w ciągu trzech lat skorzysta z niego 15 tys. par. Prawo i Sprawiedliwość po dojściu do władzy zlikwidowało dofinansowanie. Teraz opozycja, która przejmie władzę zapowiada, że to zmieni.

„Jedną z pierwszych decyzji rządu @pisorgpl było zlikwidowanie dofinansowania programu in vitro. Zmienimy to już w najbliższą środę i przywrócimy szansę na szczęście tysiącom polskich rodzin!” – napisał na platformie X (dawny Twitter) Władysław Kosiniak-Kamysz, lider ludowców, przyszły premier i Minister Obrony Narodowej.

Sprawę tę potwierdziła posłanka PO, Agnieszka Pomaska. „W środę o g.11 odbędzie się pierwsze czytanie Obywatelskiego Projektu Ustawy 'Tak dla in vitro’ Podpisało się pod nim blisko pół miliona osób!” – ujawnia szczegóły posłanka.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]