WAŻNE! Ratusz zaprasza na otwarcie sezonu nad Wisłą. WOPR pisze do redakcji

„Wraz z pierwszym weekendem maja warszawska żegluga powraca na Wisłę. Bezpłatne promy, szkolenia z wioślarstwa, kajakarstwa i pływania na SUP to kilka wodnych atrakcji otwarcia sezonu. Tradycyjnie ruszy statek do Serocka i darmowe rejsy. Nie zabraknie aktywności nad rzeką i koncertu.” – zaprasza ratusz. 

Fot. Stołeczne WOPR

Fot. Stołeczne WOPR

Tymczasem kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że miasto zakończyło finansowanie WOPR: https://warszawawpigulce.pl/wopr-czy-ratownicy-beda-dzialac-na-wisle/

Czy jest coś cenniejszego niż bezpieczeństwo nad wodą? Ratownicy postanowili opisać nam poprzedni rok i wysłać zestawienie akcji.

„14 akcji bezpośrednio w wodzie, ewakuacja 9 dzieci z łodzi, która uległa wypadkowi, zabezpieczenie działań PSP, ponad 100 interwencji medycznych, technicznych i prewencyjnych – to rok 2018. Owszem tam gdzie my byliśmy może być Policja Rzeczna ale … wtedy dwie lodzie będą wyłączone z innych działań, a nie wydaje się aby przez ostatnie trzy lata było ich o dwie za dużo.

Owszem utrzymujemy stały dyżur ale nie jest to dyżur nad wodą (czy wręcz na widzie jak często się zdarzało) i czas podjęcia działań wydłuża się – z punktu widzenia poszkodowanego – kilkakrotnie. Poza tym trzeba zaznaczyć ze Stołeczne WOPR jako ngo prowadzi jeszcze działania edukacyjne (nie mylmy z pokazami i pogadankach) dla dzieci i młodzieży w postaci grupy kandydackiej do Stołecznej Grupy Interwencyjne WOPR gdzie Ci ratownicy w żółtych kaskach i kamizelkach na Wiśle czy na dyżurze byli wzorem do naśladowania. Jeżeli teraz nie będzie dofinansowania – trudno i szkoda. Mamy nadzieje ze nie jest to podyktowane „ekonomią Kalego” : jak to robią za darmo to po co im płacić. Mamy tez nadzieje, ze świadomość mieszkańców jest na tyle duże ze nie będą narażać się na niebezpieczeństwo, a ze ratownicy sobie nie „poratowniczą” (bo tak w żargonie nazywamy nasza służbę – ratowniczego – kogo to obchodzi.” – pisze WOPR.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c