Wczoraj na Mazowszu utonęły dwie osoby!

Mazowieccy policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. Tylko wczoraj utonęły dwie osoby. Niestety tylko w tym roku w kwietniu i maju na Mazowszu utonęło już 14 osób.

Fot. Pixabay

Do obydwóch nieszczęść doszło w czwartkowe popołudnie.

Wyszkowska Policja została powiadomiona, że w zbiorniku wodnym po byłej żwirowni w miejscowości Trzcianka pod powierzchnią wody w pewnej chwili zniknął 33-letni mężczyzna. Niestety nie udało się go uratować.

Do innego tragicznego zdarzenia doszło w Radomiu na osiedlu Borki, gdzie nad zbiornikiem wodnym wypoczywał 25-latek. W pewnym momencie mężczyzna zaczął się topić, nie miał szans z siłami natury. Niestety nie udało się go uratować. Z ustaleń wynika, że mężczyzna przed wejściem do wody najprawdopodobniej spożywał alkohol.

Te sytuacje powinny być przestrogą. Przyczyn większości wypadków nad wodą należy upatrywać w nadmiernej brawurze osób zażywających kąpieli, często połączonej z alkoholem, słabym rozeznaniu zbiornika, braku umiejętności i nieodpowiednim przygotowaniu się do pływania, niestosowaniu indywidualnych środków ochrony, ale również w braku odpowiedniego nadzoru osób dorosłych nad nieletnimi – ostrzega policja.

Źródło: KWP w Radomiu

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.