Wdarł się do sklepu i groził, że zabije. W ręku miał śrubokręt

Zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych usłyszał w wolskiej komendzie 58-letni mężczyzna. Z ustaleń wynika, że wtargnął on do sklepu należącego do pokrzywdzonego i zniszczył znajdujące się tam rzeczy. Po chwili, trzymając w ręku śrubokręt, groził właścicielowi, że go zabije.

Fot. Policja

Przed 16.00 policjanci z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów doszło do zniszczenia mienia. Na miejscu mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia.

Okazało się, że znajomy pokrzywdzonego wtargnął do jego sklepu i niszczył wszystkie rzeczy, które miał w pobliżu. Krzyczał i wyzywał pokrzywdzonego, po chwili podszedł do niego z śrubokrętem w ręku i groził mu pozbawieniem życia. Na to zareagował syn pokrzywdzonego. 58-latek wycofał się i szybko opuścił sklep.

Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawcy. Dosłownie chwilę później, w pobliżu sklepu, spostrzegli go. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komendy na Woli. Badanie alkomatem wykazało, że ma on ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Łączna wartość strat została oszacowana na kwotę ponad 12 tysięcy złotych. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut uszkodzenia mienia i gróźb karalnych. Został objęty dozorem policyjnym i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Teraz może grozić mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Marta Sulowska/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c