We wtorek nowa ustawa maseczkowa. Wiemy, co zawiera

Nowe przepisy w sprawie maseczek weszły w życie 10 października. Lewica ma własny projekt i przedstawi go premierowi podczas wideokonferencji. Jeszcze we wtorek projekt może trafić do Sejmu.

Fot. Jakub Kaminski/East News

Lewica ma kilka pomysłów, by wesprzeć rząd w walce z pandemią. Podczas spotkania z premierem przedstawiła pakiet projektów obejmujących nie tylko maseczki, ale również wsparcie finansowe dla szpitali, świadczenia kryzysowe czy pakiet pomocowy dla przedsiębiorców.

Projekt, który zostanie niedługo przedstawiony przez Lewicę daje podstawy prawne do rozporządzeń wydawanych przez rząd w sprawie maseczek. To daje z kolei podstawy prawne do nakazania przestrzegania prawa i egzekwowania kar.

Nasza inicjatywa ma na celu, żeby wreszcie ubrać ludzi w maseczki skutecznie, czyli mając możliwości karania w sposób niebudzący wątpliwości – powiedział Zdzisław Wolski, poseł i wnioskodawca projektu w rozmowie z PAP.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c