Wezwali do niej karetkę. Rzuciła się na ratowników, pluła i wyzywała

Zatrzymaniem w policyjnej celi zakończyła się interwencja grodziskich funkcjonariuszy wobec 19-latki. Nietrzeźwa kobieta agresywnie i wulgarnie zachowywała się w stosunku do udzielających jej pomocy ratowników medycznych, a potem również policjantów.

Fot. KSP

Przed 20.00 grodziscy policjanci zostali wezwani przez załogę pogotowia ratunkowego na interwencję. Na miejscu ustalili, że ratownicy medyczni próbowali udzielić pomocy młodej kobiecie, która źle się poczuła na ulicy.

Jednak pacjentka na chęć pomocy odpowiedziała wulgaryzmami oraz szarpaniem, kopaniem i pluciem na pracowników pogotowia. W czasie awantury uszkodziła również torbę medyczną ratowników. Podczas podjętej przez policjantów interwencji, kobieta nie zareagowała na polecenie zaprzestania agresywnych zachowań. Obrażała funkcjonariuszy i kopała jednego z nich. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem nietrzeźwej 19-latki.

Po wytrzeźwieniu Emilia J. usłyszała zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych i naruszenia ich nietykalności cielesnej. 19-latka odpowie także za wykroczenie zniszczenia mienia ratowników. Kobieta dobrowolnie poddała się karze za popełnione przestępstwa poprzez wykonywanie prac społecznych przez 1,5 roku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.