Wiadomo gdzie dokładnie powstanie ośrodek dla czynnych narkomanów. Mieszkańcy podpisują petycję [AKTUALIZACJA]

Niedawno informowaliśmy, że przy Rondzie Wiatraczna powstaje punkt pomocy czynnym narkomanom, gdzie otrzymają oni czyste igły i strzykawki, a także pomoc psychologiczną jeżeli takowej potrzebują. Wiadomo już, że ośrodek powstanie przy ul. Kickiego. Mieszkańcy Grochowa są oburzeni i piszą petycję do władz.

Składanie podpisów pod petycją. Fot. Marek Borkowski

Składanie podpisów pod petycją. Fot. Marek Borkowski

[AKTUALIZACJA] Mieszkańcy zaczęli podpisywać petycję w klubokawiarni „Grochowania”. Petycję można też wypełniać online pod adresem: http://www.petycje.pl/petycja/11547/inna_lokalizacja_punktu_dla_narkomanow_na_pradze_poludnie.html

„Już wiadomo gdzie powstanie świetlica dla czynnych narkomanów. Na Kickiego 1 ( obok galeona tam gdzie kiedyś była Fundacja) W sobotę w Klubokawiarni Grochownia mają być zbierany podpisy przeciw powstaniu tego ośrodka. Jestem ciekaw waszej opinii” – poinformował w grupie dyskusyjnej na popularnym portalu społecznościowym Maciej Tąderski, jeden z mieszkańców dzielnicy. Wspólnie z Markiem Borkowskim, radnym dzielnicy Praga-Południe mieszkańcy przygotowują petycję, by powstrzymać powstanie ośrodka.

Mieszkańcy chcą, aby Fundacja wycofała swoje plany. Wydaje się to już jednak niemożliwe, gdyż przygotowania idą pełną parą. Rundacja Redukcji Szkód musiała zamknąć poprzedni ośrodek na Woli po tym, jak miasto cofnęło im pozwolenie na korzystanie z lokalu. Było to spowodowane skargami mieszkańców – mówili oni, że dzieci bawiły się zużytymi strzykawkami, które porozrzucane były po ulicy, często dochodziło do bójek i wymuszeń pieniędzy. Uzależnieni wybijali też okna, by dostać się do Fundacji.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.