Wiatraczna i 1 sierpnia po remoncie [ZDJĘCIA]

Od poniedziałku kierowcy mogą już jeździć dwiema nowo wyremontowanymi ulicami – Wiatraczną i 1 Sierpnia. To kolejne drogi, które w tym roku otrzymały nową, równą nawierzchnię i oznakowanie poziome.

Reklama

Prace na Wiatracznej objęły odcinek od ul. Grochowskiej do ul. Szaserów (fragment w zarządzie ZDM). Remont poprzedziły ekspertyzy, które miały wskazać w jakiej kondycji jest nawierzchnia i podbudowa ulicy, a także zaproponować technologię naprawy i wzmocnienia. Dzięki temu nowy asfalt będzie dłużej służył mieszkańcom.

Reklama

Nowy asfalt wraz ze wzmocnieniem z siatki szklanej pojawił się na ponad 5000 m kw. powierzchni. Na asfalcie ZDM odtworzył oznakowanie poziome, wyznaczone zostały też miejsca postojowe na jezdni. Dzięki temu piesi zyskali dodatkową przestrzeń, a liczba pasów na jezdni pozostała bez zmian. W najbliższym czasie na przejściach dla pieszych pojawią się azyle.

Podobne prace ZDM prowadziliśmy w weekend na ul. 1 Sierpnia. Droga – na odcinku od al. Krakowskiej do ul. Żwirki i Wigury – zyskała nową nawierzchnię, którą dodatkowo wzmocniono specjalną siatką. To blisko 9000 m kw. powierzchni. Tak w tym przypadku na nowym asfalcie pojawiło się nowe oznakowanie poziome.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.