Wiceminister Edukacji i Nauki nie wyklucza wprowadzenia całkowitego nauczania zdalnego

Minister Zdrowia poinformował ostatnio, że trzecia fala koronawirusa w Polsce już się rozpoczęła, czemu towarzyszy wzrost zakażeń. Ministerstwo Edukacji i Nauki nie podjęło jeszcze decyzji odnośnie powrotu do szkół starszych roczników. Niewykluczone, że dzieci z klas I-III również powrócą do nauki zdalnej.

Fot. Pixabay

„Dopiero za kilka dni będzie decyzja na temat tego, czy w edukacji, ale także w innych dziedzinach życia, możliwe będzie dalsze luzowanie, czy wręcz przeciwnie – być może jakiś regres” – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceminister Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski.

Zaznaczył, że ministerstwo bardzo chciałoby odmrozić naukę stacjonarną szczególnie w klasach ósmych i maturalnych, czyli tam, gdzie uczniowie najbardziej tego potrzebują. „My co najmniej chcielibyśmy, by utrzymany został ten stan, który funkcjonuje w tej chwili – czyli w klasach I-III nauczanie stacjonarne. A gdyby było możliwe, to powrót części roczników nawet w trybie hybrydowym, mieszanym. Zobaczymy, co będzie możliwe” – dodał wiceminister edukacji.

Na pytanie wprost czy dzieci z klas I-III powrócą do nauczania zdalnego wiceminister nie potrafił odpowiedzieć. „Tego jeszcze nie wiemy, bo na razie to są tylko przypuszczenia, że być może trzecia fala rozpoczyna się także i w Polsce. Rzeczywiście widać od dwóch czy trzech dni wzrost zakażeń” – powiedział Dariusz Piontkowski.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych i liceów uczą się zdalnie od 26 października. Klasy I-III na nauczanie zdalne przeszły 9 listopada, ale w ich przypadku nauka stacjonarna została wznowiona 18 stycznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c