Wiceminister nie może zagwarantować, że nie będzie lockdownu

Minister Zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki odżegnują się od lockdownu. Tymczasem wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk przyznała, że niczego nie może zagwarantować.

Fot. Warszawa w Pigułce

W rozmowie z money.pl wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk przyznała, że nie może zagwarantować, że podczas tej fali epidemii biznesy nie będą znacznie ograniczane lub nawet zamykane.

Podkreśliła jednak, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte, a największą szansę na brak obostrzeń mają zaszczepieni.

Zupełnie w innym tonie wyrażają się czołowi politycy partii rządzącej. Minister Adam Niedzielski powiedział nawet w Radio ZET, że polityka odnośnie obostrzeń jest dużo bardziej liberalna niż rok temu, bo i sytuacja jest inna. Dodał, że trzeba zacząć na nowo dbać o dyscyplinę noszenia maseczek. – Wraz z wojewodami przyjęliśmy jako priorytet wzmocnić tę kontrolę ich noszenia, szczególnie w środkach transportu, przestrzeniach, gdzie jest duże zbiorowisko ludzi – mówił minister Niedzielski. Podobnie, jak podczas konferencji zapowiedział zwiększenie liczby kontroli i więcej mandatów zamiast pouczeń.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c