Wiceminister zdrowia zapowiada, że obostrzenia będą regionalne. Liczyć się będą dwa czynniki

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przyznaje, że obostrzenia będą regionalne. Chodzi o powiaty. Dodał, że będą liczyć się dwa czynniki.

Fot. Warszawa w Pigułce

Polityk był pytany w Polskim Radiu czy Polska jest gotowa na walkę z pandemią.

Wiceminister przyznał, że przygotowana jest cała infrastruktura. Jest dostępnych 6 tys. łóżek i kolejnych 6 tys. jest w gotowości. Są też czynne szpitale tymczasowe, gotowe na uruchomienie i dodatkowe szpitale tymczasowe ze sprzętem, jednak bez personelu.

Najważniejsze według wszystkich specjalistów to jednak to, aby jak najwięcej ludzi poddać szczepieniu. Doświadczenia innych krajów pokazują, że pomimo zachorowań, zaszczepieni przechodzą zakażenie bez potrzeby hospitalizacji.

Minister wskazał też dodatkowe obostrzenia. Będą one wprowadzane powiatami. Obecnie, kluczowe są dwa czynniki: wyszczepialność danego regionu oraz liczba zakażonych. Wcześniej MZ tłumaczyło, że rozważany jest powrót do stref. Powiaty z dużą ilością zakażeń, ale z wyższą niż przeciętna wyszczepialnością będą podnoszone o klasę wyżej. To znaczy, że powiat który byłby normalnie czerwony, ale z wyższą ilością zaszczepionych będzie żółty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c