Więcej autobusów do „Mordoru”

Od 18 stycznia poza linią 401 kursującą do Mordoru, uruchomiona zostanie także linia 402. Linia 178 będzie jeździła częściej.

Fot. Kakarakak /  warszawa.wikia.com

Fot. Kakarakak / warszawa.wikia.com

Linia 401 jest jedną z najdłuższych linii w Warszawie. Kursuje z Marysina aż do osiedla Niedźwiadek w Ursusie. Z powodu długiej trasy, na której często występują utrudnienia w ruchu, linia jest bardzo niepunktualna. Autobusy kursują zaś w nieregularnych odstępach. Jej podział na dwie linie wpłynie na poprawę punktualności i regularności kursowania. Pozwoli również zwiększyć częstotliwość kursowania na najbardziej obciążonych odcinkach jej trasy. Linia 401 zostanie podzielona na dwie linie: 401 i 402.

Nowa linia 402 będzie kursowała na trasie: MARYSIN 04 – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa – Ostrobramska – al. gen. Wieniawy-Długoszowskiego – most Siekierkowski – al. Becka – al. Witosa – al. Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – al. Lotników – al. Wilanowska – Marynarska Postępu – Cybernetyki – Wynalazek – WYNALAZEK 04 (powrót: Wynalazek – Marynarska – al. Wilanowska). Będzie to linia okresowa, czyli kursująca wyłącznie w dni powszednie z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza szczytem.

Linia 401 zostanie zaś skrócona. Będzie kursowała na nowej, stałej trasie: URSUS-NIEDŹWIADEK 07 – … – al. Lotników – Wałbrzyska – Nowoursynowska – Ciszewskiego – parking – URSYNÓW PŁD. 05 (powrót: parking – al. KEN – Ciszewskiego). Nadal będzie to linia kursująca przez cały dzień tylko w dni powszednie. Z Ursusa autobusy tej linii będą odjeżdżały co 6 minut w godzinach szczytu. Na najbardziej obciążonym odcinku, czyli między WKD Raków a Ursynowem, częstotliwość linii będzie wynosiła 4 minuty w godzinach szczytu.

Na pokrywającym się odcinku ich tras, czyli między stacją metra Służew a Służewcem biurowym pasażerowie dzięki temu będą mieli znacznie więcej autobusów. W ciągu godziny obie linie zaoferują pasażerom łącznie aż 20 kursów, czyli autobus będzie się pojawiał na przystanku co 3 minuty.

Poprawę odczują również pasażerowie linii 178. Linia obecnie kursuje z PKP Ursus do Konwiktorskiej z częstotliwością co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem. Taka częstotliwość kursowania na najbardziej obciążonym odcinku linii, czyli między Skoroszami a rondem Daszyńskiego, jest jednak niewystarczająca. Dlatego, przychylając się do wniosków urzędu dzielnicy Ursus, uruchomione zostaną kursy skrócone tej linii na trasie: SKOROSZE 04 – Skoroszewska – Prystora – … – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO 09. Dzięki temu, choć częstotliwość jej kursowania na końcówkach trasy zmniejszy się do 30 minut, to na trasie między Skoroszami a rondem Daszyńskiego autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 10 minut w godzinach szczytu i co 15 minut poza szczytem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.