Wielkie badanie ruchu w Warszawie. Będzie jechało się szybciej?

Fot. Miasto w ruchu

2 miliony złotych wyda Ratusz na wielkie badanie komunikacji w Warszawie. Będą przeprowadzane ankiety wśród pasażerów, pomiary ruchu drogowego oraz – po raz pierwszy w historii – rowerowego. Ma to dać odpowiedź na aktualne potrzeby komunikacyjne i ustalenie tego, jak zorganizować ruch, by odciążyć najbardziej zakorkowane rejony miasta. Ankietę ma przeprowadzić intytut badawczy PBS.

Ostatnie takie badanie miało miejsce 10 lat temu. Tegoroczne ma sięgnąć aż do granic aglomeracji. Pierwsza część obejmie 17 000 losowo wybranych mieszkań. Przypytywani mają być zarówno dorośli, jak i dzieci powyżej 6 roku życia.

Po zakończeniu badania, 27 czerwca, miasto stworzy komputerowy model ruchu. Dzięki temu Ratusz dowie się na jakie inwestycje położyć większy nacisk i jak zorganizować ruch, aby korki i tłok w komunikacji miejskiej były jak najmniejsze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.