Wiemy ile escape roomów zamknięto w Warszawie. Ogromna liczba nieprawidłowości!

Całe województwo mazowieckie, w tym i Warszawa zostały sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Zamknięto cztery punkty: trzy w Warszawie i jeden z Płocku.

Fot. Pixabay

W sobotę i niedzielę 5 i 6 stycznia 2019 roku mazowieccy strażacy przeprowadzali czynności kontrolno-rozpoznawcze mające na celu sprawdzenie warunków bezpieczeństwa pożarowego w obiektach typu „escape room”.

Według stanu na 11:00 w poniedziałek 7 stycznia 2019 roku mazowieccy strażacy przeprowadzili kontrolę w 63 obiektach, w sumie w sprawdzono 147 pokoje typu „escape room”.

W wyniku kontroli straży pożarnej stwierdzono nieprawidłowości z zakresu przepisów przeciwpożarowych oraz budowlanych w 40 obiektach na 62 kontrolowane.

Wstępne wyniki kontroli wyglądają następująco:

  • liczba lokali skontrolowanych 63 (147 pokoi „escape room”),
  • lokale z nieprawidłowościami z zakresu ochrony przeciwpożarowej 40,
  • lokale dla których wydano decyzję o zakazie eksploatacji 4 (jeden w Płocku oraz trzy w Warszawie),
  • liczba stwierdzonych nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej: 232
  • liczba stwierdzonych nieprawidłowości w zakresie warunków ewakuacji: 58
  • liczba wydanych grzywien w drodze mandatów karnych 8
  • liczba lokali, które były użytkowane niezgodnie z przeznaczeniem 15

Kontrole to wynik tragedii w Koszalinie. Doszło do niej w zeszły piątek po godzinie 17. Grupa pięciu piętnastolatek bawiła się w escape roomie świętując urodziny jednej z nich. Niestety wybuchł pożar w wyniku którego wszystkie zginęły.

Jak wynika z zeznań przesłuchanego w poniedziałek pracownika escape roomu, do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku rozszczelnienia jednej z butli gazowej. Gdy zorientował się co się dzieje, chciał dostać się do zamkniętego pomieszczenia, ale nie mógł, bo ogień zagrodził mu drogę. Mocno poparzony wybiegł na ulicę sprowadzić pomoc. Mężczyzna ma status pokrzywdzonego w tej sprawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.