Wiemy, kiedy będą nowe obostrzenia

Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ministerstwa zdrowia poinformował, że w trzech województwach z najmniejszym wskaźnikiem wyszczepień wzrost zakażeń sięga 110 proc. Pojawiły się pytania o obostrzenia.

Fot. Warszawa w Pigułce

Najtrudniejsza sytuacja epidemiologiczna jest na Lubelszczyźnie, Podlasiu i Podkarpaciu.

Pojawiły się pytania o obostrzenia. Rzecznik odrzekł, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone, gdy gwałtownie wzrośnie zajętość łóżek w szpitalach.

W skali kraju zajętość łóżek jest na poziomie 29,5 proc. Na Lubelszczyźnie jest to 57 proc. Drugie jest w tej chwili niestety województwo podlaskie. To jest 47 proc. zajętych łóżek. Trzecie jest województwo podkarpackie, w granicach 40 proc. zajętych łóżek – powiedział w wypowiedzi dla PAP. Dodał, że 99 proc. osób, które przybywają pod respiratorami to osoby niezaszczepione.

Najprawdopodobniej, zgodnie z tym, co deklarowało wcześniej ministerstwo zdrowia, obostrzenia będą wprowadzone regionalnie.

Szczyt czwartej fali przypadnie najprawdopodobniej na przełom listopada i grudnia. Liczba zakażeń może wzrosnąć wtedy do 40 tys. dziennie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c