Wiemy, kiedy Kajetan P. zostanie przewieziony do Polski

Przemysław Nowak, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że Kajetan P. zostanie przetransportowany do Polski najwcześniej dnia 25 lutego. wynika to ze względów proceduralnych – po wydaniu decyzji na ekstradycję należy czekać minimum tydzień.

Fot. KSP

Fot. KSP

„Informacja od strony maltańskiej: przekazanie Kajetana P. będzie możliwe po upływie 7 dni od dnia wydania zgody (tj. 7 dni od 18 lutego)” – poinformował Przemysław Nowak, Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Po przybyciu do Polski, podejrzany musi porozmawiać ze swoim adwokatem, zostaną postawione mu zarzuty i zostanie przesłuchany. Potem będzie poddany testom psychiatrycznym.

Kajetan P. podejrzany jest o zabójstwo 30-letniej nauczycielki języka obcego. Do zdarzenia miało dojść w jej mieszkaniu na Woli. Następnie sprawca przewiózł ciało do swojego mieszkania na Żoliborzu. Tam wywołał pożar, by zatrzeć ślady. Przez dwa tygodnie ukrywał się za granicą. Ostatecznie został zatrzymany na Malcie, gdy wysiadał z autobusu komunikacji miejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.