Więźniowie uciekli z zakładu pracy. Jednego udało się zatrzymać, trwają poszukiwania drugiego

5 stycznia br. nietypową interwencję mieli przasnyscy funkcjonariusze policji. Musieli szukać skazanych, którzy uciekli z miejsca pracy. Jednego udało się już zatrzymać.

Fot. Shutterstock

Około godziny 17.10 dyżurny przasnyskiej Komendy Policji został poinformowany przez służbę więzienną Zakładu Karnego w Przytułach Starych, że dwóch skazanych mężczyzn w wieku 26 i 33 lat, którzy wykonywali prace poza terenem zakładu karnego nie powrócili z przepustki. Mężczyźni ci pracowali w przasnyskim zakładzie Kross i nie byli dozorowani przez funkcjonariuszy służby więziennej.

Dyżurny niezwłocznie w miejsce zdarzenia skierował dostępne patrole policji, które otrzymały dane personalne uciekinierów oraz ich rysopisy. Szybka reakcja pozwoliła na zatrzymanie jednego z nich, zaledwie po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia. Mężczyzna był skazany m.in. za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości i krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego. Trwają czynności zmierzające do zatrzymania drugiego z mężczyzn.

W związku z ucieczką, pobyt 33 latka w więzieniu zapewne się przedłuży.

Autor: kom. Paweł Rykowski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c