Wizytacja w strugach deszczu. „Jak idąc o kuli mam się doczłapać tak daleko?”

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych Zarząd Dzielnicy Targówek w składzie: Burmistrz -Sławomir Antonik oraz zastępcy Burmistrza: Małgorzata Kwiatkowska, Agnieszka Szmulewicz oraz Paweł Michalec, udali się na ulicę Rembielińską, gdzie trwa modernizacja linii tramwajowej Dworzec Wileński – Żerań Wschodni. Powodem kontroli przeprowadzonej przez Zarząd, były głosy mieszkańców, informujące o likwidacji przystanku tramwajowego zlokalizowanego przy ulicy Julianowskiej.

Fot. UD Targówek

Fot. UD Targówek

Przypomnijmy – dotychczas na w/w odcinku funkcjonowały dwa przystanki: jeden przy bazarku Julianowska, drugi przy sklepie dyskontowym, przy skrzyżowaniu z ulicą Matki Teresy z Kalkuty. Teraz powstał jeden, w zupełnie nowej lokalizacji. Likwidacja przystanku przy Julianowskiej wzbudziła wiele emocji wśród mieszkańców. Uzgodnienia dot. lokalizacji przystanków miały miejsce w 2011 roku w poprzedniej kadencji samorządu. Obecny Zarząd chce wprowadzenia zmian. Do członków Zarządu co chwilę podchodzili mieszkańcy dzielnicy.

„Panie burmistrzu dlaczego nie ma tu przystanku. Jak idąc o kuli mam się doczłapać tak daleko” – pytała mieszkanka dzielnicy. Burmistrz Sławomir Antonik oraz zastępca Paweł Michalec tłumaczyli zaistniałą sytuację: „Inwestycję prowadzi spółka Tramwaje Warszawskie. Dzielnica nie jest wykonawcą przedsięwzięcia. W zamian za dwa funkcjonujące do tej pory przystanki, stworzono jeden w zupełnie nowej lokalizacji – nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie. Gdyby pozostawiono przystanek tuż za ulicą Julianowską, jadąc w stronę centrum – nie byłoby problemu. Taka lokalizacja zapewniałaby również obsługę ruchu z ulicy Bolesławickiej. Będziemy natychmiast interweniować” – zapowiedział Burmistrz Dzielnicy, Sławomir Antonik.

Bezpośrednio po wizytacji, na terenie budowy linii tramwajowej ustalone zostało spotkanie z członkiem Zarządu Tramwajów Warszawskich – Wojciechem Bartelskim, które odbędzie się we wtorek 10.11.2015 r. o godz. 10.00. Przedstawiciel tramwajów warszawskich z dużym zrozumieniem przyjął interwencję burmistrza. O Wynikach spotkania poinformujemy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.