Wizzair wprowadza zmiany w bagażu. Klienci nie pozostawili na przewoźniku suchej nitki

Wizzair to jeden z dwóch tanich przewoźników w Warszawie i okolicach i jedyny z tak wieloma destynacjami na lotnisku Chopina. Ostatnie zmiany w bagażu nie spodobały się jednak pasażerom. Zniknął bowiem niemal całkowicie bagaż podręczny. Zostawiono jednynie możliwośc wniesienia małego plecaka.

Fot. Warszawa w Pigułce

Użytkownicy nie pozostawiają na zmianach suchej nitki. Na fanapge’u przewoźnika dominują negatywne komentarze. Niektórzy wypowidają się bardziej neutralnie, ale pozytywnych komentarzy w zasadzie brak. Reakcja jest tym bardziej ostra, że przewoźnik nazwał zmiany bardziej przejrzystymi.

Mały bagaż, wszystko płatne

Od 1 listopada wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 20 cm.

Pasażerowie, którzy wykupili usługę WIZZ Priority, będą mogli zabrać dodatkową podręczną walizkę na kółkach o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Dodatkowo Wizz Air wprowadza nowy typ bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg, oprócz już dostępnych opcji 20 i 32 kg.

Jeżeli więc chcemy wykupić opcję zabrania z nami choćby 10 kg bagażu musimy zapłacić dodatkowo. Przykładowo do Londynu to koszt około 36 zł. Podobnie kosztuje opcja Wizz Priority. Oczywiście cana tej usługi może wahać się w zależności od miejsca do którego lecimy i daty.

Przewoźnik dodaje, że w przypadku klientów podróżujących w dniu 1 listopada 2018 r. lub po tym terminie, którzy zakupili bilety przed 10 października bez WIZZ Priority, rezerwacja zostanie rozszerzona o bezpłatny bagaż rejestrowany o wadze 10 kg. W przypadku klientów, którzy zakupili usługę przewozu bagażu rejestrowanego o wadze 20 lub 32 kg, do rezerwacji zostanie dodana usługa WIZZ Priority.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c