Wjechali w krzaki i myśleli, że nikt nie widzi. Pójdą do więzienia

Policjanci z Wawra na gorącym uczynku zatrzymali trzy osoby, które właśnie wycinały w zaroślach układ wydechowy z volkswagena. 16-latek, 33-latek i 43-latek posiadali przy sobie liczne narzędzia mogące służyć do dokonywania przestępstw, a piła do cięcia metalu w chwili interwencji nie zdążyła jeszcze ostygnąć.

Fot. Policja

Zaalarmowani przez świadka policjanci z komisariatu w Wawrze podjęli interwencję wobec trzech osób, które robiły coś przy zaparkowanym w zaroślach volkswagenie.

Na miejscu okazało się, że w samochodzie jest już wybita szyba, a 26-latek, 33-latek i 43-latek wycinali spod auta układ wydechowy. W ich plecakach i wokół znajdowało się sporo różnych narzędzi mogących służyć do dokonywania przestępstw, a piła do cięcia metalu wciąż była ciepła, nie zdążyła jeszcze ostygnąć.

Narzędzia, samochód i jego zdemontowane elementy zostały zabezpieczone. Przeprowadzono oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Osoby zostały zatrzymane, nieletnim zajmie się sąd rodziny.

Śledczy zgromadzili w sprawie materiał dowodowy, który stał się podstawą do przedstawienia zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu i usiłowania kradzieży układu wydechowego.

Autor: nadkom. Joanna Węgrzyniak/is


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c