Wkrótce sami szybko sprawdzimy jakość powietrza. GIOŚ wprowadzi aplikacje monitorującą

Główny Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie chce uciąć wszystkie pogłoski dotyczące stężenia pyłów. W tym celu wprowadzi własną aplikację mobilną, która pokaże zanieczyszczenie powietrza w wybranej okolicy.

Fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

Fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska

„Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, aby ułatwić dostęp do aktualnych danych o stanie powietrza w Polsce, przygotowuje aplikację na telefony komórkowe. Będzie gotowa w najbliższych tygodniach.” – możemy przeczytać na stronach urzędu.

Urząd dodaje, że dane, które pojawiają się na zagranicznych stronach są niepoprawne i nie potrafi określić ich źródła. Wg danych urzędu, stężenie pyłów PM10 i PM2,5 w Warszawie przekracza stan alarmowy podczas tygodnia roboczego. Obecnie, w weekend, stężenie pyłów jest w normie. GIOŚ potwierdza jednak informacji o wysokich stężeniach pyłów w innych regionach Polski:

„Od kilku dni na obszarze Polski południowej utrzymują się bardzo wysokie stężenia pyłu drobnego (PM10, PM2,5). Średnie dobowe stężenia pyłu PM10 (czyli pyłu o średnicy ziaren do 10 µm) lokalnie przekraczają poziom 200 µg/m3, czyli poziom stężenia, przy którym władze lokalne powinny informować społeczeństwo o wystąpieniu ryzyka zdrowotnego związanego z przebywaniem na otwartym powietrzu.”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.