Właściciel trzech znanych serwisów z filmami aresztowany. Grozi mu kara 47 mln zł!

Przed sądem stanął właściciel portali fili.cc, filiser.tv oraz filiser.pl. Portale miały znaczny udział w rynku, generowały też duże dochody.

Fot. Shutterstock

Serwisy należą do 25-letniego Adama S. Zarzuca się mu, że publikował na portalach filmy bez posiadania co do nich praw autorskich, czym naruszył interesy 40 podmiotów.

Według wyliczeń biegłego na którego powoduje się portal dobreprogramy.pl, oskarżony udostępnił niemal 62 600 plików z filmami oraz serialami na udostepnienie których nie miał zgody właścicieli praw autorskich. Spowodowało to straty w wysokości 47,8 mln zł. Właściciel zarobił ogromne pieniądze na abonamentach i reklamach na portalu. Środki wykorzystywał na kupno kryptowalut i nieruchomości, część przelewał również matce. Z tego powodu usłyszał też zarzut prania brudnych pieniędzy.

Oskarżony wyraził skruchę i na wszystkich etapach postepowania współpracował z organami ścigania. Poprosił o niski wymiar kary. Grozi mu do 8 lat więzienia, w tym 3,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Będzie musiał też zapłacić gigantyczną karę nawet 47 mln zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c