Wniosek o bezpłatną komunikację miejską złożysz w internecie

Działa już specjalna platforma internetowa, na której można złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia. Kartę, tak jak do tej pory, odbiera się w szkole.

Fot. Warszawa w Pigułce

Platforma przeznaczona jest dla pierwszoklasistów w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020. Instrukcje, w jaki sposób z niej korzystać, zostały już przesłane do szkół wraz z prośbą o przekazanie ich bezpośrednio rodzicom przyjętych dzieci.

Jak skorzystać z serwisu? Rodzice (opiekunowie dziecka) powinni wejść na stronę internetową (każda szkoła ma swój unikalny adres), a następnie wypełnić formularz i złożyć wniosek o wydanie Karty Ucznia. Składanie takiego wniosku w wersji papierowej w szkole nie będzie już potrzebne, chociaż należy pamiętać, że taka możliwość w dalszym ciągu została zachowana.

Platforma działa w podobny sposób jak podstrona Warszawskiego Transportu Publicznego na której składa się wniosek o wydanie Warszawskiej Karty Miejskiej. Po otrzymaniu prawidłowo wypełnionego wniosku Zarząd Transportu Miejskiego wyśle na wskazany w formularzu adres e-mailowy potwierdzenie. O terminie odbioru karty w szkole będą informowały rodziców (opiekunów) szkoły.

Możliwość bezpłatnych przejazdów Warszawskim Transportem Publicznym, dzięki decyzji warszawskich radnych, mają uczniowie warszawskich szkół podstawowych i gimnazjów (niezależnie od miejsca zamieszkania) oraz mieszkający w stolicy, ale uczący się poza jej granicami. Do tej pory wydano ok. 170 tys. Kart Ucznia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c