Wojsko wprowadza nowy zakaz. To pokłosie ataków antyszczepionkowców

Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało projekt ustawy, który zakłada, że na wszystkich demonstracjach nie będzie można używać mundurów. To pokłosie ataków ruchów antyszczepionkowych, których uczestnicy, według niektórych źródeł, ubrani byli w mundury lub też stroje je przypominające.

Fot. Shutterstock

„Antyszczepionkowi terroryści nie mogą udawać żołnierzy Wojska Polskiego. Zakończyliśmy prace nad przepisami, które jednoznacznie zakażą noszenia mundurów przez tego rodzaju grupy i wprowadzą sankcje. Stosowne rozporządzenie kierujemy do uzgodnień międzyresortowych” – pisze Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Według ustawy obowiązywać będzie zakaz noszenia mundurów lub ich części przez osoby „uczestniczące w przedsięwzięciach, które mogą godzić w dobre imię lub interes sił zbrojnych; strajkach, demonstracjach, manifestacjach i zgromadzeniach mających na celu wspólne wyrażanie stanowiska w sprawach publicznych; zgromadzeniach i przedsięwzięciach naruszających porządek i spokój publiczny”.

W ostatnich tygodniach doszło do ataków na punkty szczepień oraz osoby, które w nich pracują. Podpalono też mobilny punkt szczepień i budynek Sanepidu w Zamościu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c