Wola spłynęła krwią – spacer powstańczy upamiętniający „Rzeź Woli”

Ten spacer to już tradycja. Rzeź Woli wg Gursztyna to jedyna tak wielka masowa egzekucja, która została przeprowadzona w okresie II wojny światowej z pełną premedytacją. Akcja ta została bardzo przemyślana, a większość sprawców tego piekła nie poniosła żadnej odpowiedzialności.

Fot. Straż Miejska

Zapraszamy na bardzo refleksyjny spacer po miejscach masowych zbrodni dokonanych w sierpniu 1944 roku. Tych miejsc na Woli niestety nie brakuje. Spacer skończymy w okolicach kościoła św. Wojciecha.

Spacer będzie opowieścią, historią złożoną ze świadectw osób, które tę rzeź przeżyły. Skupimy się na historii tej akcji, i jaki był jej cel!

Spotykamy się 04.08.2019 r. (niedziela) o godz. 16:00 pod pomnikiem Polegli Niepokonani, na terenie Cmentarza Powstańców Warszawy, Wolska 174/176, za główną bramą Cmentarza Powstańców (Wola).

Spacer prowadzi Daniel Echaust, licencjonowany przewodnik miejski, społecznik, wnuk powstańca warszawskiego, twórca Portalu Warszawskiego

Wyjściowa cena spaceru to 15 pln – dla Czytelników Warszawy w Pigułce kwoty opłaty jest uznaniowa. Będzie pobierana przed spacerem.

Proszę o wzięcie lampionów.

Serdecznie zapraszam.
Portal Warszawski


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.