Wpadł, bo… nie miał maseczki

Mundurowi z Komisariatu Policji w Wieliszewie podjęli interwencję wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości.

Fot. Warszawa w Pigułce

Policjanci systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy naszego powiatu stosują się do obowiązujących restrykcji. Pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo zarówno swoje jak i innych, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy.

W środę wieliszewscy policjanci, patrolując teren gminy, zauważyli mężczyznę, który nie miał zasłoniętych ust i nosa maseczką. Mundurowi podjęli interwencję. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 34-letni mieszkaniec Tłuszcza był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Wołominie wydał nakaz doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego, w celu odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia.

Mężczyzna został zatrzymany i po czynnościach w komisariacie trafił do zakładu karnego.

Za popełnione wykroczenie dotyczące niestosowania się do nakazu zasłaniania ust i nosa mężczyzna został ukarany mandatem.

Autor: podkom. Justyna Stopińska/is


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c