Wpis Williama i Kate w Muzeum Powstania Warszawskiego z kardynalnym błędem językowym

Wczoraj wieczorem dostaliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego zdjęcie wpisu Księcia i Księżnej Cambridge w księdze pamiątkowej muzeum. Para książęca podpisała się pod wpisem… ale nie da się nie zauważyć, że w pierwszym zdaniu jest rażący błąd. Zdajemy sobie sprawę, że zapewne monarchowie tylko podpisali się pod wpisem, o czym świadczy charakter pisma, jednak ktoś powinien to sprawdzić. Po tłumaczeniu tekstu powinien nastąpić proofreading (korekta), czyli sprawdzenie go przez innego tłumacza lub rodowitego mówcę języka. 

Fot. MPW

W czym problem?

W typowo polskiej składni wpisu  i nieprawidłowym użyciu przysłówka w miejsce przymiotnika. Zamiast „deeply” powinno być „deep”.  – mówi tłumacz z biura Capital English w Warszawie – Być może ktoś opuścił przymiotnik „memorable” po „deeply”. Wtedy zdanie byłoby spójne.

Co napisała Para Książęca?

„Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego jest głębokim i dającym do myślenia doświadczeniem. To miejsce jest doskonałym przykładem ducha i odwagi Polaków. W naszej pamięci pozostanie niezwyciężony duch tych bohaterów, którzy walczyli o wolność i ponieśli najwyższą ofiarę. Będziemy pamiętać.” – tłumaczenie Capital English

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.